Home / Blog / Zmiany w przepisach 2017 w pigułce!

Zmiany w przepisach 2017 w pigułce!

Centralizacja VAT, Jednolity Plik Kontrolny, podatek CIT, limity transakcji gotówkowych, umowy cywilnoprawne, dodatek za pracę w nocy, wyrównanie do minimalnej pensji, pracownicy oddelegowani do pracy za granicą, zmiany wskaźników na 2017 rok.

Nowy rok to w prawodawstwie nowe regulacje prawne, wchodzące w życie i dotyczące każdego Przedsiębiorcy. Rozumiemy, jak ważne jest przygotowanie firmy na nadchodzące zmiany w prawie gospodarczym, dlatego prezentujemy poniższe opracowanie tychże zmian wraz z ich szczegółowym opisem, oceną wpływu na działalność firmy oraz komentarzami ekspertów z dziedziny kadr płac i księgowości. Nie może również zabraknąć aktualizacji w oprogramowaniu ERP. Pełną gotowość na zmiany w przepisach można uzyskać poprzez wykorzystanie w firmie najnowszej wersji enova365.

W 2017 r. wielu zmian należy oczekiwać w zakresie poboru podatku VAT, które wynikają z nowelizacji ustawy o VAT. Rozwiązania, które zostały zaproponowane to pakiet regulacji uszczelniających pobór podatku oraz ograniczających nadużycia w VAT. Dla małych oraz średnich przedsiębiorstw istotną kwestią jest wprowadzenie obowiązku sprawozdawczego w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Małe firmy oraz firmy rozpoczynające swoją działalność mogą liczyć na preferencyjną stawkę opodatkowania CIT w wysokości 15%. Rewolucja szykuje się również w samorządach. Od 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego razem z utworzonymi przez nie jednostkami organizacyjnymi będą musiały rozliczać się wspólnie w zakresie VAT. 2017 to również rewolucyjne zmiany w umowach cywilnoprawnych wprowadzające regulacje w zakresie poziomu wynagrodzenia, przysługujące za pracę na podstawie stosunku pracy, nowe regulacje związane z rozliczaniem pracy w nocy. Warto również przyjrzeć się nowym zasadom naliczania składek ZUS dla osób oddelegowanych do pracy za granicą. Zaprezentowane zostaną również nowe wskaźniki kadrowo-placowe na 2017 rok.

 

lub napisz do nas po bezpłatny przewodnik teraz: Recepta na zmiany w przepisach 2017 >>> TUTAJ

Top