Home / Biznes / Podatek od handlu zawieszony do 1 stycznia 2018 r.

Podatek od handlu zawieszony do 1 stycznia 2018 r.

Projekt nowelizacji ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada zawieszenie obowiązywania tej daniny do 1 stycznia 2018 r. – poinformował rzecznik Ministerstwa Finansów Waldemar Grzegorczyk.

Projekt przewiduje zawieszenie obowiązywania podatku handlowego do 1 stycznia 2018 roku; podatnicy nie będą musieli też składać deklaracji” – powiedział. Według niego obecnie obowiązywanie podatku – wskutek decyzji KE – jest zawieszone na podstawie rozporządzenia. Rozporządzenie wydano, po to, by zobowiązane podmioty nie musiały płacić podatku za wrzesień; to rozwiązanie tymczasowe, do czasu wejścia w życie noweli – tłumaczył.

Ten czas – wskazał Grzegorczyk – powinien wystarczyć Komisji Europejskiej na wydanie ostatecznej decyzji w sprawie podatku od handlu. Jak zwrócił bowiem uwagę, na razie mamy do czynienia z wstępną decyzją.

Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli rządu negatywną wobec podatku od handlu decyzję Komisji Europejskiej w tej sprawie Polska zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości UE.

podatek-od-handlu

źródło: PAP

Top