Home / Biznes / JPK również w kasach fiskalnych

JPK również w kasach fiskalnych

Resort finansów szykuje specjalne rozwiązanie dla kas fiskalnych, które nie będą działały online. Ich właściciele będą musieli przesyłać szczegółowe informacje o utargu. Może to dotyczyć nawet 600 tys. urządzeń.

Chcemy powiązać wejście nowego rozwiązania z regulacjami dotyczącymi kas fiskalnych online. Taki obowiązek zostałby nałożony na firmy, które nie zainstalują urządzeń podłączonych do internetu, a będą posługiwały się kasami rejestrującymi transakcje w pamięci urządzenia lub na papierowej rolce.

Wojciech Śliż, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług.

Czyli nowa regulacja objęłaby kasy, które nie są w stanie na bieżąco informować o zawieranych transakcjach

Jednolity plik kontrolny (JPK) to zestaw informacji o finansach podatnika, w tym o jego transakcjach. Dziś co miesiąc w trybie JPK duże i średnie firmy przesyłają dane na temat swojego VAT. Od nowego roku JPK będzie wymagana również od mikro przedsiębiorstw.

Według resortu finansów wprowadzenie zmian i dodanie do pliku nowej struktury powinno nastąpić z początkiem 2018 razem z wymogiem JPK dla mikro przedsiębiorstw.Zmiana dotyczyłaby informacji o transakcjach w sprzedaży detalicznej zawartych w zwykłych paragonach. One też przekazywane byłyby fiskusowi raz w miesiącu.

źródło:

 

 

Top