Home / Blog / Archiwizator Azure: kopia zapasowa w chmurze

Archiwizator Azure: kopia zapasowa w chmurze

Soneta stworzyła nową usługę Archiwizator Azure, która polega na automatycznym tworzeniu kopi zapasowych danych zgromadzonych w systemie enova365, a następnie ich wysyłce na dedykowaną przestrzeń w chmurze Azure.

Usługa dedykowana jest dla klientów enova365, którzy mają standardowe instalacje na własnych firmowych serwerach, a chcieliby zwiększyć bezpieczeństwo swoich kopii danych.

Dla firm które korzystają z systemu enova365 w ramach własnej infrastruktury IT, przygotowaliśmy nową usługę Archiwizator Azure, czyli nowoczesną formułę archiwizacji danych. Pozwala w prosty i wygodny sposób, zadbać o kopie danych, na poziomie i procedurach najwyższych standardów bezpieczeństwa, płacąc miesięcznie za atrakcyjny cenowo abonament – mówi Jadwiga Wojtas, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365.

Taka forma archiwizacji pozwala uniknąć zagrożeń związanych z danymi, takich jak: awarie i uszkodzenia sprzętu, przypadkowe skasowanie plików czy wręcz kradzież danych lub złamanie procedur zachowania bezpieczeństwa w firmie.

Centra danych MS Azure gwarantują najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych. Bazy zapisywane są w kilku centrach danych,  co eliminuje niemal do zera ryzyko ich utraty. Chmura MS Azure zapewnia również pełną prywatność danych, a na elementy ochrony składają się mechanizmy uwierzytelniania i  szyfrowanie danych. Instalacje i systemy są również systematycznie audytowane przez niezależne organizacje, czego poświadczeniem są certyfikaty takich standardów jak ISO 27001.


Dla firm, które korzystają z enova365 w ramach własnej infrastruktury IT udostępniona zostało rozwiązanie Archiwizator Azure, która pozwala na automatyczne wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych zgromadzonych w systemie i ich wysyłkę do chmury MS Azure!

Zależnie od wybranego pakietu, archiwizacja danych może być wykonywana codziennie lub raz w tygodniu. Kopie danych są zawsze przechowywane i dostępne z okresu ostatnich dwóch miesięcy, zatem w razie potrzeby, przedsiębiorca może w dowolnym momencie, bez trudu, odzyskać wszystkie dane firmowe. Bezpiecznie i wygodnie.

Archiwizator Azure chroni dane biznesowe m.in. w sytuacjach:b48e1896db

  • Awarii lokalnego serwera
  • Kradzieży sprzętu firmowego
  • Awarii u dostawcy serwerów zewnętrznych
  • Pożaru czy zalania w biurze
  • Działań nieuczciwego pracownika
  • Pojawienia się wirusów w infrastrukturze IT firm


Jak to działa w enova365 Archiwizator Azure?jak_dziala_archiwizator_azure

1. Archiwizator Azure wykonuje automatycznie kopię bezpieczeństwa bazy danych i kopiuje ją na lokalny komputer.

2. Plik zostaje spakowany i zaszyfrowany przy pomocy wybranego przez użytkownika certyfikatu bezpieczeństwa.

3. Tak przygotowany plik wysyłany jest do chmury Microsoft Azure i zostaje umieszczonym w dedykowanym dla użytkownika kontenerze.

Bezpieczeństwo Twoich danych

Dostęp do kontenera użytkownika jest szyfrowany i autoryzowany za pomocą mechanizmów dostarczanych przez Microsoft.

Chmura Microsoft Azure zapewnia bezpieczeństwo przechowywania plików. Każdy wysłany backup przechowywany jest w 3 kopiach w 3 różnych centrach danych.

W przypadku awarii bazy danych użytkownik na żądanie może pobrać wybrany backup z chmury na lokalny komputer i odtworzyć bazę danych.


Zobacz jak działa Archiwizator Azure!


Korzyści

Chmura Microsoft Azure – Centra danych MS Azure gwarantują najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych. Bazy zapisywane są w kilku centrach danych, co eliminuje niemal do zera ryzyko ich utraty. Chmura MS Azure zapewnia również pełną prywatność danych, a na elementy ochrony składają się rozbudowane mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowanie. Instalacje i systemy są również systematycznie audytowane przez niezależne organizacje, czego poświadczeniem są certyfikaty takich standardów jak ISO 27001, spełniających wymogi prawa europejskiego i wytycznych GIODO

Dowiedz się więcej!

źródło i grafika: enova365

One thought on “Archiwizator Azure: kopia zapasowa w chmurze

Comments are closed.

Top